Նախկին նախարարներ



Գագիկ Բեգլարի Բեգլարյան

ՀՀ տրանսպորտի և կապի նախարար
16.06.2012- 20.09.2016



Վարդանյան Մանուկ Ռազմիկի

ՀՀ տրանսպորտի և կապի նախարար
15.03.2010- 31.05.2012



Սարգսյան  Գուրգեն Բայթունի

ՀՀ տրանսպորտի և կապի նախարար
21.04.2008- 15.03.2010





Մանուկյան Անդրանիկ Ենոքի

ՀՀ տրանսպորտի և կապի նախարար
06.07.2001-21.04.2008






Զախարյան Երվանդ Վազգենի


ՀՀ տրանսպորտի նախարար
20.04.1998-28.02.2000
 
ՀՀ տրանսպորտի և կապի նախարար
28.02.2000 -06.07.2001



Մադաթյան Էդուարդ Ավետիքի

ՀՀ տրանսպորտի և կապի նախարար
20.05.2000-08.01.2001


Նազարյան Ռոբերտ Նիկոլի


ՀՀ տրանսպորտի և կապի նախարար
28.02.2000-20.05.2000


Տոնոյան Ռուբեն Ալեքսանդրի


ՀՀ փոստի և հեռահաղորդակցության նախարար
15.06.1999-28.02.2000


Վարդանյան Արտակ Ալբերտի


ՀՀ փոստի և հեռահաղորդակցության նախարար
20.04.1998-15.06.1999


Պողպատյան Գրիգոր Աշոտի


ՀՀ կապի նախարար
05.12.1991-20.04.1998


Քոչինյան Հենրիկ Ջումշուդի


ՀՀ տրանսպորտի և հեռահաղորդակցության նախարար
05.12.1991-08.11.1996
 
ՀՀ տրանսպորտի նախարար
08.11.1996-20.04.1998


Ավոյան Ռոբերտ Սմբատի


ՀՀ կապի նախարար
21.11.1988-05.12.1991


Միրզոյան Հայրիկո Բագրատի


ՀԽՍՀ կապի նախարար
14.02.1983-13.10.1988


Բադեյան Հենրիկ Բաբկենի


ՀԽՍՀ ավտոմոբիլային տրանսպորտի նախարար
27.09.1988-18.09.1990

ՀՀ ավտոմոբիլային տրանսպորտի նախարար
18.09.1990-08.10.1990



Դրամփյան Խաժակ Անդրանիկի


ՀԽՍՀ ավտոմոբիլային տրանսպորտի նախարար
11.05.1978-09.08.1988


Հովհաննիսյան Վանյա Մարտիրոսի


ՀԽՍՀ ավտոմոբիլային տրանսպորտի նախարար
14.03.1974-30.04.1978


Հայրապետյան Հրանտ Արամի


ՀԽՍՀ ավտոճանապարհների շինարարության և շահագործման մինիստր
11.09.1970-21.02.1977


Դանիելյան Դանիել Հովհաննեսի


ՀԽՍՀ ավտոմոբիլային տրանսպորտի նախարար
31.03.1970-06.02.1974


Սարկիսով Բաբկեն Եսայի


ՀԽՍՀ ավտոմոբիլային տրանսպորտի նախարար
10.03.1966-03.03.1970



Աղաբաբով Աղա Գարեգինի


ՀԽՍՀ ավտոմոբիլային տրանսպորտի և խճուղային ճանապարհների նախարար
23.12.1953-1956
 
ՀԽՍՀ ավտոմոբիլային տրանսպորտի նախարար
1956-10.03.1966


Առուշանյան Շմավոն Մինաս
ի

ՀԽՍՀ ավտոմոբիլային տրանսպորտի Ժողկոմատ, ժողկոմի նախագահ
26.04.1950-29.09.1953
 
ՀԽՍՀ ավտոմոբիլային տրանսպորտի և խճուղային ճանապարհների նախարար
29.09.1953-11.12.1953


Մելքումյան Գեորգի Արշակի


ԽՍՀՄ կապի ժողկոմատի (1946 թ. նախարարության), ՀԽՍՀ լիազոր
22.04.1947-08.01.1955

ԽՀՍՀ կապի նախարար
08.01.1955-18.09.1990



Մինասյանց Թադևոս Սերգեյի


ԽՍՀՄ կապի Ժողկոմատի (1946 թ. նախարարության), ՀԽՍՀ լիազոր
31.12.1945-22.11.1952


Հովհաննիսյան Նիկողոս Նիկողայոսի


ՀԽՍՀ ավտոմոբիլային տրանսպորտի ժողկոմի նախագահ (1946 նախարար)
21.07.1947-26.04.1950



Օքսուզյան Հարություն Գևորգի


ՀԽՍՀ ավտոմոբիլային տրանսպորտի ժողկոմի նախագահ
26.08.1944-1947



Գուրգենյան Վաղինակ Թևոսի


ՀԽՍՀ ավտոմոբիլային տրանսպորտի ժողկոմի նախագահ
08.08.1939-23.08.1944


Նալբանդյան Բագրատ Գևորգի


ԽՍՀՄ կապի ժողկոմատի ՀԽՍՀ լիազոր
15.01.1939-07.08.1941

ԽՍՀՄ կապի ժողկոմատի ՀԽՍՀ լիազոր
22.12.1942-20.10.1945


Մանուչարյան Արամ Վահանի


ԽՍՀՄ կապի ժողկոմատի Անդրկովկասի լիազորություն, Հայաստանի լիազոր
10.05.1933-05.12.1936
 
ԽՍՀՄ կապի ժողկոմատի(1946 թ. նախարարություն) ՀԽՍՀ լիազոր
05.12.1936-16.01.1937


Հովսեփյան Եղիշե Ղահրամանի


ԽՍՀՄ փոստ և հեռագրի ժողկոմատի Անդրֆեդերացիայի լիազորություն, Հայաստանի լիազոր
28.08.1931-17.01.1932թթ.
 
ԽՍՀՄ կապի ժողկոմատի Անդրկովկասի լիազորություն, Հայաստանի լիազոր
17.01.1932-10.05.1933
 
ԽՍՀՄ կապի ժողկոմատի (1946 թ. նախարարության) ՀԽՍՀ լիազոր
17.02.1938-28.10.1938


Յաղուբյան Հայկ Իվանի

ԽՍՀՄ փոստ և հեռագրի ժողկոմատի Անդրֆեդերացիայի լիազորություն, Հայաստանի լիազոր
18.10.1929-28.07.1931թթ.




Հովհաննիսյան Լևոն Մանուկի


ԽՍՀՄ փոստ և հեռագրի ժողկոմատի Անդրֆեդերացիայի լիազորություն, Հայաստանի լիազոր
08.12.1923-02.04.1929
թթ.


Մարգարյան Սմբատ Ալեքսանդրի


ՀԽՍՀ փոստ-հեռագրի ժողովրդական կոմիսարիատ
26.07.1921-06.09.1922թթ.
 
Անդրֆեդերացիայի փոստ-հեռագրի ժողկոմատի Հայաստանի լիազոր
06.09.1922-31.12.1922թթ.
 
ԽՍՀՄ փոստ և հեռագրի ժողկոմատի Անդրֆեդերացիայի լիազորություն, Հայաստանի լիազոր
01.01.1923-26.02.1923թթ.


Տեր-Սիմոնյան Դրաստամատ Ասքանազի


ՀԽՍՀ փոստ-հեռագրի ժողովրդական կոմիսարիատ, ժողկոմի նախագահ
21.05.1921-06.07.1921
թթ.



Խոնդկարյան Արշամ Թևոսի


ՀՀ հեռահաղորդակցության նախարար
25.11.1920-02.12.1920
թթ.



Ջամալյան Արշակ Ջամալի


ՀՀ հեռահաղորդակցության նախարար
03.04.1920-23.11.1920թթ.